<![CDATA[PAARI News]]> 2018-04-15T00:00:00+02:00 http://www.paari.pl/rss-feed/ 2018-04-15T00:00:00+02:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=176 <![CDATA[PAARI Group partnerem Dnia Logistyki na Uniwersytecie Opolskim]]> W dniu 11.04.2018 na Wydziale Ekonomicznym Uniwerystetu Opolskiego odbył się Dzień Logistyka.

Jako firma oferująca szeroki wachlarz rozwiązań dla logistyki zakładowej, chętnie wsparliśmy po raz kolejny tę inicjatywę.

 

 

]]>
2018-02-05T00:00:00+01:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=171 <![CDATA[PAARI® pracuje nad innowacyjną wagą kolejową - newsletter Klubu150]]> O tym, że w ramach projektu unijnego PAARI® pracuje nad projektem wagi kolejowej umożliwiającej precyzyjne rozmieszczenie towarów sypkich informuje tekst na łamach newslettera Klubu 150. 

PAARI® pracuje nad innowacyjną wagą kolejową

Należąca do niemieckiej grupy PAARI® spółka z Opola, pracuje nad projektem wagi kolejowej umożliwiającej precyzyjne rozmieszczenie towarów sypkich. Opracowany system informatyczny zminimalizuje ryzyko pomyłek występujących w kolejowym transporcie towarowym.

]]>
2018-01-25T00:00:00+01:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=170 <![CDATA[PAARI® na LogiMAT 2018]]> Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na tegorocznych targach LogiMAT, które odbędą się 13.-15.03.2018 w Stuttgarcie.
]]>
2017-10-16T00:00:00+02:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=165 <![CDATA[PAARI® zaprezentowało swoje rozwiązania podczas tegorocznego XIV Forum Polskich Menadżerów Logistyki]]> Podczas tegorocznego XIV już Forum Polskich Menadżerów Logistyki, 4.-5.10.2017, odbywającego się w Hotelu Hilton w Warszawie, grupa PAARI® zaprezentowała po raz pierwszy swoje rozwiązania z zakresu Yard Managementu.

Uczestnicy tegorocznego forum skupili uwagę na szeroko rozumianej komunikacji w logistyce. 
Motywem przewodnim tegorocznego spotkania było szeroko rozumiana „komunikacja”, która jest kluczem do sukcesu każdego biznesu. Tematyka Forum skupiona była przede wszystkim wokół nowoczesnej roli Lidera Logistyki – na jego wyzwaniach w zarządzaniu oraz budowaniu efektywnych zespołów, ale również na konieczności i sposobach budowania dobrych relacji z rynkiem.

Prelegenci reprezentowali szeroki sektor logistyczny, w tym departamenty supply chain, agencje celne czy międzynarodowe firmy spedycyjne. Omawiana była zarówno obecna sytuacja na rynku, jak i prognozy na następne lata czy innowacje technologiczne.

]]>
2017-10-16T00:00:00+02:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=164 <![CDATA[ThyssenKrupp Steel Europe usprawnia obsługę załadunków oraz eliminuje korki na bramie wjazdowej, dzięki terminalom samoobsługowym i wagom samochodowym firmy PAARI®]]> Skrócony czas oczekiwania na wjazd i wyeliminowane korki: ThyssenKrupp automatyzuje odprawę samochodów ciężarowych w swojej fabryce w Duisburgu.

Dzięki kompleksowej przebudowie bram oraz rozległej automatyzacji procesów rejestracji i odprawy samochodów ciężarowych, długi okres oczekiwania na wjazd oraz uciążliwe korki przed bramą fabryki 6 i 7 w zakładzie ThyssenKrupp na północy Duisburga, wkrótce będą należeć do przeszłości.

]]>
2017-10-16T00:00:00+02:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=163 <![CDATA[ThyssenKrupp Steel Europe usprawnia obsługę załadunków oraz eliminuje korki na bramie wjazdowej, dzięki terminalom samoobsługowym i wagom samochodowym firmy PAARI®]]> Skrócony czas oczekiwania na wjazd i wyeliminowane korki: ThyssenKrupp automatyzuje odprawę samochodów ciężarowych w swojej fabryce w Duisburgu.

Dzięki kompleksowej przebudowie bram oraz rozległej automatyzacji procesów rejestracji i odprawy samochodów ciężarowych, długi okres oczekiwania na wjazd oraz uciążliwe korki przed bramą fabryki 6 i 7 w zakładzie ThyssenKrupp na północy Duisburga, wkrótce będą należeć do przeszłości.

]]>
2017-10-01T00:00:00+02:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=166 <![CDATA[Production Manager Meeting: „Praktyczne Aspekty Zarządzania Produkcją” 26.09.2017; Hotel Novotel Centrum w Katowicach]]>

Serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym, za odwiedzenie naszego stoiska podczas kolejnej konferencji z cyklu Production Manager Meetings pt. „Praktyczne Aspekty Zarządzania Produkcją”, które odbyła się 26 września w Hotelu Novotel Centrum w Katowicach. Production Manager Meeting: „Praktyczne Aspekty Zarządzania Produkcją” 26.09.2017; Hotel Novotel Centrum w Katowicach.

]]>
2017-09-19T00:00:00+02:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=162 <![CDATA[XIV Forum Polskich Menadżerów Logistyki, 4.-5.10.2017; Hotel Hilton w Warszawie]]> W tym roku PAARI® po raz pierwszy będzie miało przyjemność zaprozentować swoje innowacyjne rozwiązania podczas XIV Forum Polskich Menadżerów Logistyki.

Forum nalezy do jednych z największych i najważniejszych wydarzeń na polskim rynku logistycznym. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Hilton w Warszawie. Każdego roku przyciąga coraz szersze grono słuchaczy, a zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 300 osób działających w dziedzinie logistyki.

Myślą przewodnią tegorocznego forum będzie szeroko rozumiana KOMUNIKACJA. Skupimy się przede wszystkim na nowoczesnej roli Lidera Logistyki – na jego wyzwaniach w zarządzaniu oraz budowaniu efektywnych zespołów, ale również na konieczności i sposobach budowania dobrych relacji z rynkiem.

Forum Polskich Menadżerow Logistyki

 

 

]]>
2017-09-18T00:00:00+02:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=161 <![CDATA[Production Manager Meeting: „Praktyczne Aspekty Zarządzania Produkcją” 26.09.2017; Hotel Novotel Centrum w Katowicach]]> Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas kolejnego wydarzenia z cyklu Production Manager Meetings pt. „Praktyczne Aspekty Zarządzania Produkcją”, które odbędzie się 26 września w Hotelu Novotel Centrum w Katowicach.

]]>
2017-05-30T00:00:00+02:00 /o-nas/aktualnosci/newsy/?post=159 <![CDATA[Elektroniczna dokumentacja potwierdzająca sposób zabezpieczenia ładunku na czas transportu]]> Tablet lub smartfon wraz z odpowiednim oprogramowaniem, pozwalają na szybkie i bezpieczne udokumentowanie zabezpieczenia towaru na czas przewozu.

Brak odpowiedniej dokumentacji wskazującej na właściwe zabezpieczenie towaru podczas jego przewożenia, może być w razie wypadku, przyczyną sporych kłopotów, a w skrajnych przypadkach, gdzie źle zabezpieczony ładunek doprowadzi do śmierci innych uczestników ruchu, sprawy mogą przybrać  dramatyczny obrót.  

Pomimo, iż same czynności załadunkowe, jeżeli umowa transportowa nie stanowi inaczej, należą do zadań nadawcy lub odbiorcy, to przewoźnik, jako strona, która dysponuje sprzętem przeznaczonym do dokonania prawidłowego zabezpieczenia ładunku oraz wiedzą, co do tego jak tego dokonać,  powinien współuczestniczyć w prawidłowym rozmieszczeniu towaru na czas przejazdu.

Stosowne udokumentowanie tych procesów to sprawa priorytetowa, co najbardziej pokazują sytuacje skrajne, np. kiedy dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń. Należy bowiem wówczas wykazać, że zadbano o właściwe zabezpieczenie towaru, zastosowano odpowiednie do ładunku środki zabezpieczające, a pojazd opuścił zakład w należytym stanie.

Narzędziem wspierającym proces odprawiania pojazdu, może być elektroniczna lista kontrolna, którą osoba odpowiedzialna za daną czynność, posiada na swoim smartfonie lub tablecie. Lista ta wchodzi w skład systemu tzw. Yard Managementu oferowanego przez firmę PAARI®.

System ten zakłada m.in. zastosowanie Terminale samoobsługowe służących identyfikacji i samodzielnej rejestracji kierowców podczas wjazdu na teren zakładu oraz w trakcie jego opuszczania.  Podczas rejestracji, kierowca może zostać przeszkolony z zasad bezpieczeństwa panujących na terenie zakładu, jak również otrzymać wskazówki odnośnie zabezpieczenia stosownego do rodzaju przewożonego ładunku. Wszystkie to informacje kierowca otrzymuje w wybranym przez siebie języku.   

Po dokonaniu załadunku oraz jego zabezpieczeniu, musi nastąpić kontrola wykonanych czynności. W zadaniu tym pomaga wcześniej zdefiniowana lista sprawdzająca, wypełniana w formie elektronicznej na smartfonie lub tablecie. Osoba odpowiedzialna sprawdza, czy dla danego pojazdu i ładunku zastosowano wszystkie niezbędne środki zabezpieczające. Dodatkowo może ona wykonać zdjęcie ładunku i zapisać je bezpośrednio w systemie, wraz ze wspomnianą check-listą. Pozwala to na usystematyzowanie procesów weryfikacyjnych oraz posiadanie wszystkich niezbędnych danych w jednym pliku.  

Wsparcie procesów załadunku poprzez oprogramowanie firmy PAARI®, może okazać się szczególnie pomocne w przypadku transportowania materiałów niebezpiecznych, gdzie trzeba zadbać o wiele dodatkowych kwestii dotyczących bezpieczeństwa, jak choćby ilość gaśnic, czy posiadanie ubrań ochronnych. Elektroniczna lista kontrolna staje się w takich sytuacjach nieocenioną pomocą. 

Wszystkie pytania, na które musi odpowiedzieć kierowca, zostają wcześniej zdefiniowane tak, aby żadne kwestie bezpieczeństwa nie pozostały otwarte lub niezweryfikowane.

Moduł służący weryfikacji sposobu zabezpieczenia ładunku, to tylko jedna z wielu funkcji, które oferuje oprogramowanie titan® w ramach swoich rozwiązań dla Yard Management.

Wielofunkcyjne terminale oraz oprogramowanie PAARI®, dbają o to, aby pojazdy znalazły się o określonej porze w odpowiednim miejscu i nie wyjeżdżały w trasę przeładowane, a kierowca został odpowiednio skontrolowany, poinstruowany  oraz posiadał i/lub otrzymał stosowaną dokumentację.

 

]]>