Prasa Archiwum prasowe

Luty 2018
PAARI® pracuje nad innowacyjną wagą kolejową - newsletter Klubu150

O tym, że w ramach projektu unijnego PAARI® pracuje nad projektem wagi kolejowej umożliwiającej precyzyjne rozmieszczenie towarów sypkich informuje tekst na łamach newslettera Klubu 150. 

PAARI® pracuje nad innowacyjną wagą kolejową

Należąca do niemieckiej grupy PAARI® spółka z Opola, pracuje nad projektem wagi kolejowej umożliwiającej precyzyjne rozmieszczenie towarów sypkich. Opracowany system informatyczny zminimalizuje ryzyko pomyłek występujących w kolejowym transporcie towarowym.

Październik 2017
ThyssenKrupp Steel Europe usprawnia obsługę załadunków oraz eliminuje korki na bramie wjazdowej, dzięki terminalom samoobsługowym i wagom samochodowym firmy PAARI®

Skrócony czas oczekiwania na wjazd i wyeliminowane korki: ThyssenKrupp automatyzuje odprawę samochodów ciężarowych w swojej fabryce w Duisburgu.

Dzięki kompleksowej przebudowie bram oraz rozległej automatyzacji procesów rejestracji i odprawy samochodów ciężarowych, długi okres oczekiwania na wjazd oraz uciążliwe korki przed bramą fabryki 6 i 7 w zakładzie ThyssenKrupp na północy Duisburga, wkrótce będą należeć do przeszłości.

Maj 2017
Elektroniczna dokumentacja potwierdzająca sposób zabezpieczenia ładunku na czas transportu

Tablet lub smartfon wraz z odpowiednim oprogramowaniem, pozwalają na szybkie i bezpieczne udokumentowanie zabezpieczenia towaru na czas przewozu.

Brak odpowiedniej dokumentacji wskazującej na właściwe zabezpieczenie towaru podczas jego przewożenia, może być w razie wypadku, przyczyną sporych kłopotów, a w skrajnych przypadkach, gdzie źle zabezpieczony ładunek doprowadzi do śmierci innych uczestników ruchu, sprawy mogą przybrać  dramatyczny obrót.  

Pomimo, iż same czynności załadunkowe, jeżeli umowa transportowa nie stanowi inaczej, należą do zadań nadawcy lub odbiorcy, to przewoźnik, jako strona, która dysponuje sprzętem przeznaczonym do dokonania prawidłowego zabezpieczenia ładunku oraz wiedzą, co do tego jak tego dokonać,  powinien współuczestniczyć w prawidłowym rozmieszczeniu towaru na czas przejazdu.

Stosowne udokumentowanie tych procesów to sprawa priorytetowa, co najbardziej pokazują sytuacje skrajne, np. kiedy dochodzi do nieszczęśliwych zdarzeń. Należy bowiem wówczas wykazać, że zadbano o właściwe zabezpieczenie towaru, zastosowano odpowiednie do ładunku środki zabezpieczające, a pojazd opuścił zakład w należytym stanie.

Narzędziem wspierającym proces odprawiania pojazdu, może być elektroniczna lista kontrolna, którą osoba odpowiedzialna za daną czynność, posiada na swoim smartfonie lub tablecie. Lista ta wchodzi w skład systemu tzw. Yard Managementu oferowanego przez firmę PAARI®.

System ten zakłada m.in. zastosowanie Terminale samoobsługowe służących identyfikacji i samodzielnej rejestracji kierowców podczas wjazdu na teren zakładu oraz w trakcie jego opuszczania.  Podczas rejestracji, kierowca może zostać przeszkolony z zasad bezpieczeństwa panujących na terenie zakładu, jak również otrzymać wskazówki odnośnie zabezpieczenia stosownego do rodzaju przewożonego ładunku. Wszystkie to informacje kierowca otrzymuje w wybranym przez siebie języku.   

Po dokonaniu załadunku oraz jego zabezpieczeniu, musi nastąpić kontrola wykonanych czynności. W zadaniu tym pomaga wcześniej zdefiniowana lista sprawdzająca, wypełniana w formie elektronicznej na smartfonie lub tablecie. Osoba odpowiedzialna sprawdza, czy dla danego pojazdu i ładunku zastosowano wszystkie niezbędne środki zabezpieczające. Dodatkowo może ona wykonać zdjęcie ładunku i zapisać je bezpośrednio w systemie, wraz ze wspomnianą check-listą. Pozwala to na usystematyzowanie procesów weryfikacyjnych oraz posiadanie wszystkich niezbędnych danych w jednym pliku.  

Wsparcie procesów załadunku poprzez oprogramowanie firmy PAARI®, może okazać się szczególnie pomocne w przypadku transportowania materiałów niebezpiecznych, gdzie trzeba zadbać o wiele dodatkowych kwestii dotyczących bezpieczeństwa, jak choćby ilość gaśnic, czy posiadanie ubrań ochronnych. Elektroniczna lista kontrolna staje się w takich sytuacjach nieocenioną pomocą. 

Wszystkie pytania, na które musi odpowiedzieć kierowca, zostają wcześniej zdefiniowane tak, aby żadne kwestie bezpieczeństwa nie pozostały otwarte lub niezweryfikowane.

Moduł służący weryfikacji sposobu zabezpieczenia ładunku, to tylko jedna z wielu funkcji, które oferuje oprogramowanie titan® w ramach swoich rozwiązań dla Yard Management.

Wielofunkcyjne terminale oraz oprogramowanie PAARI®, dbają o to, aby pojazdy znalazły się o określonej porze w odpowiednim miejscu i nie wyjeżdżały w trasę przeładowane, a kierowca został odpowiednio skontrolowany, poinstruowany  oraz posiadał i/lub otrzymał stosowaną dokumentację.

 

Marzec 2017
Dynamiczne okna czasowe, dokumentacja dot. zabezpieczenia ładunku oraz mówiące terminale samoobsługowe zaprezentowane przez PAARI® podczas LogiMat 2017

Dynamiczne zarządzanie oknami czasowymi, dokumentacja dot. zabezpieczenia ładunku do transportu –  prowadzona na tablecie lub smartfonie, oraz mówiące terminale samoobsługowe, to główne atrakcje zaprezentowane przez grupę PAARI® podczas tegorocznych targów Logimat 2017.

Logo

 

Podczas tegorocznych targów LogiMat 2017 Grupa PAARI® zaprezentowała swój nowy system dynamicznego zarządzania oknami czasowymi. Rozwiązanie to umożliwia na efektywne połączenie wszelkich procesów odbywających się wzdłuż łańcucha dostaw za pomocą jednego oprogramowania titan®. System pozwala na wgranie danych bazowych w zlecenie systemu zarządzania gospodarką magazynową i pozwala na wprowadzenie oszczędności w firmach uczestniczących w dostawach lub odbiorze towaru.

Wrzesień 2016
Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie!

Jak powszechnie wiadomo "Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie", a ponieważ szczęścia nigdy za wiele, nasi niemieccy koledzy z PAARI® Group, postanowili wesprzeć darowizną jeździecki klub sportowy, mający swoją siedzibę w miejscowości Görlsdorf w niemieckiej Brandenburgii.

Dalsze informacje