Branże Logistyka zakładowa

Optymalny obieg – optymalizacja w zakresie logistyki

PAARI® postawiło sobie za cel optymalizację procesów występujących w Państwa firmie. Jednym z narzędzi do realizacji tego celu jest stosowanie wag, wraz z osprzętem i odpowiednim oprogramowaniem przy wjeździe i wyjeździe pojazdu na - i z terenu zakładu. Umożliwia to lepszą kontrolę towaru, który jest aktualnie w obiegu. Dostawa może być odpowiednio śledzona. Otrzymujemy informacje o tym który dostawca dostarczył towar, jaki ciężar został rzeczywiście dostarczony oraz jaki załadunek opuścił Państwa teren.

Aby codzienny obieg towarów w firmie nie został niczym zakłócony, grupa PAARI® dostarcza rozwiązania, które pozwalają nie tylko na jego kontrolę, ale również na optymalizację tego obiegu. Znacznie upraszcza to równoczesną kontrolę i dokumentację towaru.

Już sam wjazd samochodu ciężarowego na teren zakładu może zostać znacznie zautomatyzowany i uproszczony, dzięki naszym elastycznym rozwiązaniom. Po zarejestrowaniu się kierowcy na terminalu samoobsługowym, informacja o tym kto oraz co dostarczył zostaje przekazana automatycznie dalej i zapisana w pamięci systemu. W stosownym momencie kierowca zostaje następnie wezwany za pomocą pagera, do wjazdu pod konkretną rampę za-/rozładunkową.

Podczas kontroli wjazdowej i wyjazdowej pojazd jest ważony. Określa się wagę netto i kontroluje ewentualne przeciążenie. Ważenia te mogą być sterowane ręcznie lub odbywać się w pełni automatycznie.

Podczas kontroli towaru opuszczającego teren zakładu, następuje porównanie z listą załadunkową oraz zgłoszenie meldunku, w razie ewentualnych różnic. Dzięki wprowadzeniu tych danych do systemu informatycznego titan® libra, można w trybie natychmiastowym otrzymać stosowne rozliczenie/rachunek.

Kontrola wjazdu i wyjazdu
Podczas wjeżdżania na teren zakładu pojazdu ciężarowego kierowca ma możliwość zarejestrowania się na terminalu samoobsługowym, informując jednocześnie jaki ładunek i który dostawca chce wjechać do firmy. Rejestracja odbywa się na monitorze dotykowym.

Jeżeli przebiegnie ona pomyślnie, wówczas pojazd zostaje zważony, określona zostaje jego masa tara i/lub  zweryfikowanie czy nie jest przeciążony. System szlabanów, zapory świetlne, sygnalizacja świetlna, czy kamery sprawdzają i na bieżąco weryfikują stan pojazdu i jego właściwe ustawienie na wadze. Jest to funkcja, której nie należy lekceważyć, gdyż każde złe ustawienie pojazdu kołami, które wykraczają poza wagę, prowadzi do niewłaściwego pomiaru, a co za tym idzie, do ładunku musimy dopłacić lub otrzymujemy go za mało.

Dzięki terminalom samoobsługowym PAARI® osoba ważąca zostaje w sposób prosty i przyjemny przeprowadzona przez proces ważenia. Przed przygotowanie dokumentacji do zlecenia, następuje kontrola materiałów wychodzących poprzez porównanie list załadunkowych i ew. kolejne ważenia. W przypadku odchyleń może nastąpić natychmiastowa interwencja.

Kontrola przeciążeń
W celu uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji prawnych w postaci kar za przeładowanie pojazdu rekomenduje się ważenie kontrolne każdego pojazdu opuszczającego teren zakładu. Z naszymi rozwiązanymi staje się to niezwykle proste i pewne. Otrzymują Państwo nie tylko pewność co do masy całego pojazdu, ale również informację odnośnie nacisku na poszczególne osie. Jesteśmy w stanie to określić, niezależnie od rodzaju pojazdu. Stosując tego typu rozwiązanie zapobiega się niewłaściwym załadunkom a Państwo jako uczestnik ruchu stajecie się pewni i odpowiedzialni.

Sterowanie załadunkiem

Po zameldowaniu na terminalu logistycznym, które wymaga identyfikacji kierowcy na podstawie karty chipowej, kodu kreskowego lub innej karty, zarejestrowane zostają dane dot. czasu wjazdu i załadunku. Nie ma możliwości, aby samochody nieuprawnione dostały się na wagę lub zostały załadowane. Zapobiega to ew. kradzieżom. Pojazdy są sterowane po terenie zakładu zgodnie z dyspozycją i aktualnymi stanami magazynowymi. Dla przykładu materiały sypkie ładowane są zgodnie ze zleceniem od razu do właściwego pojazdu. Ważenie przeciążenia może odbyć się od razu w miejscu załadunku lub alternatywnie w innym miejscu na terenie Państwa firmy.

Systemy logistyki zakładowej
PAARI®
znajduje rozwiązanie na każdy etap przeprawy pojazdu przez teren zakładu. Począwszy od kontroli wjazdu i wyjazdu, kontroli dostępu, sterowanie dopływem pojazdów, przez różnego rodzaju media typu pager, sms, smartfony czy aplikacje, aż po kontrolę przeładunku oraz szybkiego i zautomatyzowanego przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji, które są również od razu drukowane. Aby zapobiec sytuacji, gdzie dokumentacja dostaje się w niepowołane ręce, na Państwa życzenie, w miejscy wydawania dokumentów możemy zainstalować dodatkowy czujnik, który sygnalizuje, że dokumenty nie zostały w odpowiednim czasie odebrane.

Dzięki oprogramowaniu titan® libra wszystko to staje się możliwe i nie stanowi żadnego problemu. Ogromną zaletą naszego oprogramowania jest jego kompatybilność z systemami nadrzędnymi takimi jak SAP, dlatego też nie potrzebne jest przestawianie obsługi na inny system czy np. zakup dodatkowych modułów. 

 

Apka do kontroli zabezpieczania ładunku

Właściwe zabezpieczenie ładunku jest niezbędne, ponieważ bez niego, taki transport może zagrażać życiu i zdrowiu kierowcy oraz innych uczestników ruchu. Ważne jest, aby wiedzieć, który ładunek został zabezpieczony w kórym momencie oraz w jakim zakresie.  Dzięki oprogramowaniu titan.cloud masz prostą możliwość cyfrowego udokumentowania zabezpieczenia ładunku. Więcej na www.ladungssicherung.app.

Werkslogistik_PL

Dalsze informacje